This site uses different types of cookies, including analytics and functional cookies (its own and from other sites). To change your cookie settings or find out more, click here. If you continue browsing our website, you accept these cookies.
We're actively looking for ideas on how to improve Weekly Challenges and would love to hear what you think!
Submit FeedbackHi @george317,
The cost of $1.10 per mile is mentioned in the question (see highlighted section below).
Honestly, I am not sure what the third data input is for, perhaps it is a leftover part of the Grand Prix - I did not use it in any part of my solution and I haven't noticed any of the other posted solutions using it either.
Hope that helps.
David
Spatial 4
My solution